Oktoberfest

Každý jistě zná tento světově proslulý festival piva. A nejen piva, ale i dobrého jídla, veselé nálady a hudby. Koná je každý rok v německém Mnichově. Trvá většinou 16 dní a je ukončen vždy první říjnový víkend. Během této doby stihne tento svátek piva navštívit cca 6 miliónů lidí. Na Tereziánské louce, v areálu o velikosti 64 akrů, můžeme potkat Bavory (až 70%), Itali a další Evropany. V posledních letech ale i mimoevropské turisty, kteří se na tento unikát jezdí podívat z celého světa.

Historie

Oktoberfest má opravdu dlouhou tradici. Jeho „nultý“ ročník se konal už roku 1810. Tenkrát šlo o svatbu korunního prince Ludvíka Bavorského. Ten měl takovou radost z toho, že se oženil, že na oslavu pozval celé město. Veselice trvala 5 dní a byla v půlce října. Potom se slavnosti každý rok opakovaly, byly prodlouženy a kvůli teplejšímu počasí přesunuty na druhou půlku září. Kdy se konají i v dnešní době.

Fakta a čísla

  • během dvou týdnů, po které Oktoberfest trvá, se vypije až 30% celoroční produkce bavorských pivovarů. Zní to neuvěřitelně? Ale je to pravda.
  • neuvěřitelných 12000 lidí najde pro dobu této slavnosti práci. Z toho je cca 1600 číčníků.
  • sní se 880 volů, cca 219 500 párků, skoro půl milionu pečených kuřat. No, při pití dobrého piva holt vyhládne.
  • 100 000 míst k sezení je neustále obsazených. Pivní sety se prohýbají pod tíhou návštěvníků, skládací lavice najdeme na každém kroku, ale stejně to nestačí….

Pivní stany a pivovary

Pivo dodávávají na Oktoberfest pivovary z Mnichova. Je jich šest a pivo z jejich produkce se pije z tupláků. Těch za dobu 14 dní konání festivalu padne zhruba 7 miliónů. Úctyhodné… Osvěžit zlatavým mokem se lze ve zhruba patnácti pivních stanech. Ty jsou opravdu velké, někdy i patrové. Místa k sezení obstarávají klasické pivní sety. Ty jsou sice jednoduché a ne moc zdobné, ale svůj účel plní na jedničku. Skládací lavice a stoly jsou praktické, skladné a zaberou minimum místa. Proto se jich vejde na malou plochu hodně a uspokojí hodně návštěvníků.

Není to daleko

Opravdu není. Z Prahy je to necelých 400 kilometrů, což je jako by kamenem dohodil. Takže milovníci piva, dobré zábavy a vynikajícího jídla, neváhejte. Opusťte na pár dní svoje zahradní lehátko a vydejte se v září za pořádnou kulturou do Bavorska.

Proč pivní lázně Praha?
Pravá procedura BBB
Soukromí v průběhu koupele
Relaxace na slaměném lůžku
Koupel v dřevěné kádi
Volné pití piva během lázně
Pivní lázně Praha
Pivní lázně Praha pro dva
Navštěvujete v lázních rádi saunu? Kvalitní finská sauna SaunaSystem vám dopřeje luxus lázeňského saunování v pohodlí vašeho domova.

Užijte si luxus lázní ve vašem wellness doma. Wellness Vision vám jej vyrobí na míru vaší domácnosti.